Tuniské památky, kultura a příroda

Dovolená Tunisko

V jižní oblasti Tuniska leží významný a překrásný národní park Ichkeul. V areálu parku se nalézá sladkovodní Ichkeulské a slané Bizertské jezero. Mimo nich se tu rozprostírají bažinaté plochy a mokřady.

Dále je tu národní park Boukornine, přírodní rezervace Djebel Zaghouan, oblast jeskyních obydlí Matmata, oáza Tozeur, Gabes, Nefta, Zarzis.
Po celý rok jsou v Tunisku k vidění nejrůznější slavnosti a festivaly. Napříč tuniskou pouští se pořádají automobilové závody, na pobřeží se soutěží na motorkách. Je zde možné se projet na velbloudech či na koních překrásnou přírodou a vychutnat si neobyčejné okamžiky. Milovníci vodních sportů mohou zase vyzkoušet vodní lyžování, plachtění, potápění, windsurfing, paragliding. Nebo se mohou zabavit sběrem korálů, zajezdit si na šlapadle, kanoi, skútru, motorovém člunu či si v klidu zahrát golf.
Tunisko oplývá velice bohatými a pestrými kulturními památkami, které stojí za to poznat. V hlavním městě Tuniska je ke zhlednutí muzeum Bardo, staré město, středověké čtvrti, velkolepé předměstí a přístav. Další starobylé pamětihodnosti se nalézají ve městě Kartágu, v Dougga Římské divadlo, Attebanovo mauzoleum, Kyklopovy a Liciniovy lázně, dům Trolístku, chrám zasvěcený Jupiteru, Minervě a Juoně, v El Jem veliké římské koloseum s amfiteátrem. Jsou tu i další unikátní památky jako např. muzeum Dar Ben Abdallah, Katedrála Sv. Vincenta de Paul, mešita Zitouna, brány (Bab el Bahr či Bab el Khadra) a mnoho jiných zajímavostí.