Ubytování v Tunisku

Dovolená Tunisko

Turisté se mohou ubytovat v ubytovacím zařízení, které mají podobu od luxusních plážových letovisek až po jednoduše vybavené kempy.
Tuniské hotely se dělí do dvou základních skupin.

V první skupině jsou zařazeny klasifikované hotely, jež mají jednu až pět hvězdiček. V druhé skupině jsou umístěny neklasifikované hotely, které se tradičně označují písmeny NC. Což ale neznamená, že neklasifikované hotely nabízejí nejhorší služby a servis. V centrech měst jsou rozmístěny nejlevnější hotely, které disponují jednoduchým vybavením.
Skoro většina hotelů má nějakou tu hvězdičku. Obvykle starší budovy mají jednu až dvě hvězdičky a jsou velmi oblíbené nejen místními obchodníky, ale rovněž turisty. Jsou poměrně čisté a útulné. Zahraniční turisté využívají spíše tříhvězdičkové hotely. Hotely se čtyřmi a pěti hvězdičkami jsou zařízeny komfortně a to podle mezinárodních standardů. Hotely disponují příjemnou recepcí, směnárnou, trezorem a klimatizací. Cena u této skupiny hotelů za ubytování je dána sezónností. Zatímco neklasifikované hotely mají ceny stejné v průběhu celého roku.
V kempech lze nalézt jen základní vybavení a jsou situovány především u hlavních turistických center.
Hostely jsou vhodné zejména pro mladé lidi. Nejlepší ubytování poskytují hostely, jež přináleží organizaci Hostelling International a státní hostely. Poslední formou ubytování jsou bungalovy a rodinné chaty na plážích.